Держмитслужба реалізувала можливість подачі транзитних декларацій через «Єдине вікно»

Державна митна служба України впроваджує нову інтеграційну платформу «Єдине вікно – ЄАІС – NCTS», що є вагомим досягненням у спрощенні митних процедур та наближенні до європейських стандартів. Можливість подачі транзитних декларацій реалізована в «Особистому кабінеті» на порталі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі». Про це повідомляє Держмитслужба.

Як зазначено, в ІТ-рішенні для подачі транзитних декларацій через «Єдине вікно» реалізовано низку інтуїтивних функцій, зокрема можливість створення декларації Т1 з експортних декларацій, підбір оптимального маршруту та відповідних митниць транзиту, пошук найближчих до отримувача митниць призначення, можливість машинного перекладу назв товарів українською мовою з офіційних мов країн-учасниць Конвенції про процедуру спільного транзиту та у зворотному напрямку тощо.

Із повноцінним запуском системи можливо буде подавати транзитні декларації навіть з мобільного телефону. Все це істотно полегшить процес заповнення транзитних декларацій, оптимізує логістику та прискорить митне оформлення. Такі можливості забезпечать безпрецедентний рівень зручності й мобільності для усіх учасників транзитного процесу.

Бізнесу, крім можливості подавати транзитні декларації через «Єдине вікно», також будуть доступні опції подачі декларації через Портал трейдера та брокерське програмне забезпечення.

Держмитслужба невдовзі опублікує інформацію щодо доступу до тестового середовища Порталу трейдера та методичні рекомендації щодо заповнення транзитних декларацій на порталі.

Реалізація різних варіантів подачі транзитних декларацій до NCTS (Фаза 5) є важливим елементом забезпечення безперебійності роботи транзитної системи, сприяння міжнародній торгівлі та реалізації сервісної функції митниці.

До переходу України на застосування NCTS (Фаза 5) платформа працює у тестовому режимі, її відеопрезентація доступна за посиланням.