Держенергоефективності приєдналось до Європейського альянсу чистого водню

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України увійшло до складу Європейського альянсу із чистого водню. Альянс підтримує широкомасштабний розвиток водневої енергетики до 2030 року та є частиною курсу ЄС щодо декарбонізації промисловості.

Про це повідомляє Держенергоефективності.

«Ми розглядаємо розбудову водневої економіки як один із стовпів відбудови України, її енергетичної трансформації та формування підґрунтя для декарбонізації економіки. Водночас, критичність питання енергетичної безпеки як України, так і всієї Європи відкриває широкий горизонт для тісної співпраці з партнерами ЄС», – прокоментував Голова Держенергоефективності Валерій Безус.

За його словами Держенергоефективності разом із Міністерством енергетики опрацьовують шляхи побудови водневої економіки України в межах робочої групи на базі міністерства, а також у відкритому діалозі з науковою, бізнес-спільнотою та європейськими партнерами.

Єврокомісія у своїй водневій стратегії визначила Україну одним із пріоритетних партнерів у майбутній водневій економіці Євросоюзу.

Крім того, у плані «REPowerEU» Єврокомісія передбачає створення кількох коридорів імпорту водню в ЄС, один з яких – саме з Україною, як тільки будуть для цього умови. 

«Членство в Європейському альянсі з чистого водню допоможе активізувати міжнародну співпрацю, обмін досвідом та інформацією про розвиток водневої енергетики в різних країнах. Також участь в альянсі сприятиме пошуку потенційних партнерів для втілення проєктів із виробництва, транспортування, накопичення та використання водню», – зазначили в агенстві.

Довідково

Членами Європейського альянсу із чистого водню є понад 1500 організацій, зокрема більше 10 українських, а саме – Міненерго,  ДП «НАЕК «Енергоатом»,  Оператор ГТС України,  НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» та інші.

Серед основних завдань альянсу – сприяти залученню інвестицій та стимулювати виробництво і використання чистого водню. Зокрема, об’єднання готує низку інвестиційних проєктів.