«День кар’єри ЄС: Європейська кар’єра майбутнього». Відеозапис

«День кар’єри ЄС: Європейська кар’єра майбутнього». Відеозапис

Запорізька торгово-промислова палата стала партнером онлайн-заходу «День кар’єри ЄС: Європейська кар’єра мого майбутнього», що відбувся 17 – 18 березня 2023 року.

Під час панельної дискусії науковці, студентська молодь, представники громадських організацій, бізнесу та держслужбовці обговорили професії майбутнього, що життєво необхідні для відновлення України, питання гармонізації освітніх стандартів до вимог ЄС.

Організатори заходу – Представництво ЄС в Україні, команда Team Europe в Запорізькій області та Запорізький національний університет.

Віцепрезидент Запорізької торгово-промислової палати, доктор економічних наук Дмитро Антонюк поділився результатами дослідження, проведеного експертами ЗТПП. За одержаними даними, 40% респондентів посилюють знання і кваліфікацію за допомогою неформальної освіти (тренінги, вебінари тощо), 70% здобувають нові комптенції за допомогою інформальної освіти (лекції, відеоуроки, експертні консультації). Безперервна освіта для бізнесу, надання консультаційної підтримки – один із основних напрямів діяльності Запорізької ТПП. Тільки протягом 2022 року організовано близько 70-ти безкоштовних навчально-консультаційних заходів за участі понад 400 компаній. Навчальні відеоматеріали завжди можна переглянути на Youtube-каналі.

Як підтвердити ці знання?

Набуття Україною статусу держави кандидата в члени ЄС поставило нові завдання перед Національною системою кваліфікацій щодо гармонізації системи освітніх та професійних кваліфікацій. Це важливо для системи освіти, мобільності робочої сили, розвитку ринку праці, залучення інвестицій в Україну, впровадження міжнародних стандартів.

Запорізька ТПП вже декілька років працює над створенням Кваліфікаційного центру у Запоріжжі.

Кваліфікаційний центр – це установа, яка уповноважена здійснювати оцінювання і визнання результатів навчання, здобутих особами шляхом формальної, неформальної або інформальної освіти, присвоєння та/або підтвердження відповідних професійних кваліфікацій.

До днів кар’єри долучились і представники металургійного комбінату «Запоріжсталь» – члена Запорізької ТПП. «Успішний старт в професіях майбутнього безсумнівно чекає на молодь і на «Запоріжсталі». Власним досвідом та звершеннями на кар’єрному шляху до професійного Олімпу з учасниками онлайн-зустрічі ділилася і наша талановита трудова молодь», – зазначається на ФБ-сторінці комбінату.

Продовженням заходу стали тренінги для школярів і студентів.

Переглянути відеозапис заходу можна за посиланням:

https://youtube.com/live/FfeBBF0Pd2U?feature=share