Декларування 2023. Декларацію про майновий стан і доходи можна подати в електронному вигляді

Подати декларацію про майновий стан і доходи, отримані протягом 2022 року, в електронній формі можна скориставшись приватною частиною сервісу – Електронний кабінет (cabinet.tax.gov.ua).

У режимі «ЕК для громадян» електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи» дозволяє сформувати декларацію та подати її до контролюючого органу з копіями первинних документів, у тому числі для використання права на податкову знижку.

При складанні декларації в Електронному кабінеті здійснюється  часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному  реєстрі фізичних  осіб, та відомостей про об’єкти нерухомого чи рухомого майна.

Використання  цього електронного сервісу:

скорочує час і витрати при поданні декларації;

мінімізує помилки при заповненні декларації;

надає можливість  подання  копій первинних документів як додаток до  декларації  в онлайн-режимі.

Детальніше з інформаційними матеріалами щодо декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2022 року можна ознайомитися в банері «Деклараційна кампанія 2023» за посиланням https://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2023/.

З прикладами заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи можна ознайомитись за посиланням https://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2023/prikladi-zapovnennya-podatkovoi-deklaratsii/.