Данія допоможе Україні у відновленні української інфраструктури

Уряд Данії підтримає Миколаїв у відновленні критичної інфраструктури та реалізації інших невідкладних інфраструктурних проектів.

Про це йшлося під час зустрічі делегацій України та Данії, очолюваних Віце-прем’єр-міністром з відновлення України – Міністром розвитку громад, територій та інфраструктури Олександром Кубраковим та Міністром у справах міжнародного розвитку та глобальної кліматичної політики Данії Деном Йоренсеном.

Серед ключових тем обговорення – децентралізація виробництва електроенергії, заснована на використанні енергоефективних та кліматично дружніх технологій, та реформи, спрямовані на відновлення української інфраструктури, зокрема житла.

Наразі триває робота над створенням спільного Керівного комітету. Його функціями стануть – вироблення стратегічних рекомендацій щодо партнерства; а також визначення напрямів та пріоритетів співпраці. До роботи комітету також планується залучити Міністерство відновлення.

З початку повномасштабного вторгнення росії Данія надала Україні 565 мільйонів євро військової допомоги та 192 млн євро цивільної допомоги, у тому числі гуманітарних внесків. Окрім цього, Данія входить до першої десятки країн-донорів із фінансової підтримки України в абсолютному вираженні.

«Насамперед, хочу подякувати Уряду Данії за активну позицію у відновленні України, а також підтримку у впровадженні подальших реформ. Наша команда працює над численними цифровими інструментами для мінімізації корупційних ризиків та ефективного управління відбудовою. Попереду важливий етап – реформа системи закупівель. Будемо вдячні партнерам за безпосередню участь у цьому процесі», – підкреслив Олександр Кубраков.

Також сторони обговорили Grain from Ukraine та співробітництво в суднобудівництві. Зокрема, представники данської делегації підтвердили готовність підтримувати Україну в глобальному гуманітарному проекті Grain from Ukraine, ініційованому Президентом України Володимиром Зеленським.

Минулоріч Президент України Володимир Зеленський та Прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен домовились, що Данія візьме на себе особливу роль у відбудові міста Миколаєва. В рамках допомоги Уряд Данії вже надав Миколаєву техніку для першочергового відновлення, зокрема екскаватори, самоскиди та навантажувачі, а також будівельні матеріали для відбудови.

Окрім цього, з липня 2022 року данські компанії Aarsleff, Grundfos та Данське державно-приватне партнерство передали Миколаївщині 16 насосів та інше обладнання, необхідне для відновлення критичної інфраструктури водопостачання у регіоні.