Цінова експертиза

Переважна більшість звернень по допомогу до нашого управління пов’язана із проблемою підтвердження митної вартості ввезеної продукції.

Як відомо, згідно із Митним кодексом України всім суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності та уповноваженим ними особам, які заявляють митну вартість товару, надано право проводити цінову експертизу торгових контрактів шляхом залучення експертів за власні кошти.

Зокрема, відповідно до пп. 3 і 4 ст. 53 кодексу на вимогу митного органу декларантами для підтвердження заявлених ними відомостей про вартість імпортованих товарів можуть в тому числі додатково подаватися відомості щодо їх якісних та цінових характеристик ( в т.ч. і в країні-експортері), підготовлені спеціалізованими експертними організаціями.

При цьому, як зазначено у листі-роз’ясненні №16/2-2/2356 від 17.11.2009, Держмитслужба України не веде перелік спеціалізованих експертних організацій, які мають право надавати висновки про якісні та вартісні характеристики товарів. У разі надання таких експертних висновків при митному оформленні товарів, митний орган розглядає їх, перевіряючи наявність повноважень експертних організацій відповідно до вимог законодавства.

Важливо знати, що право торгово-промислових палат на проведення експертизи і контролю якості, кількості, комплектності товарів (у тому числі імпортних) та визначення їх вартості прямо передбачено ст.11 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» №671/97-ВР від 02.12.1997, а експертні документи, видані торгово-промисловими палатами в межах їх повноважень, є обов’язковими для застосування на всій території України.

Таким чином, саме наші експертні документи (висновки) щодо визначення вартісних характеристик товарів, які імпортуються, допомагають органам доходів і зборів ефективно здійснювати свої контролюючі функції, а підприємцям – підтверджувати відповідність ціни товару ринковій кон’юнктурі.

Контакти:
Запоріжжя: (061)2135027, (050)4830383

Замовити послугу онлайн:
https://www.cci.zp.ua/systema-pryjomu-elektronnyh-zayavok/

Тетяна ЛІНОВЕЦЬКА

Заступник начальника

Дар’я КОЛІСНИК

Провідний експерт

Оксана ПОНОМАРЕНКО

Старший експерт

Олена РАДЕЦЬКА

Експерт