Чи включається до оподатковуваного доходу фізичної особи дохід у вигляді бюджетного гранту?

Не включається до загального місячного або річного оподатковуваного доходу фізичної особи – резидента дохід у вигляді бюджетного гранту під час його нарахування (виплати, надання) на користь платника податків (п. 170.7 прим. 1 ст. 170 ПКУ).

Згідно з п.п. 170.7 прим. 1.2 п. 170 прим. 1 ст. 170 ПКУ податковим агентом платника податку під час нарахування (виплати, надання) на його користь доходу у вигляді бюджетного гранту є надавач такого гранту.

Водночас, у разі якщо платником податку допущено порушення цільового використання бюджетного гранту, він зобов’язаний відобразити суму доходу, отриманого у вигляді бюджетного гранту (його частини), щодо якої допущено порушення відповідних умов договору про цільове використання гранту, у складі річного оподатковуваного доходу за відповідний звітний рік та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та самостійно сплатити податок на доходи фізичних осіб і військовий збір з таких доходів (п.п. 170.7 прим. 1.4 п. 170 прим. 1 ст. 170 ПКУ).