Чи мають право ФОП – платники ЄП першої та другої груп у період воєнного стану не сплачувати ЄП

Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IХ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану”  внесені зміни до Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), зокрема, доповнено новим п. 9 підрозд. 8 розд. XX “Перехідні положення” ПКУ.

З цією та іншими відповідями ДПС зручно ознайомитися у загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс “ЗІР” від ІПС ЛІГА:ЗАКОН

Так, тимчасово, з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану на території України, згідно з абзацом першим пп. 9.1 п. 9 підрозд. 8 розд. XX “Перехідні положення” ПКУ фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої та другої груп, мають право не сплачувати єдиний податок.

При цьому такими особами декларація платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, не заповнюється за період, в якому відповідно до абзацу першого пп. 9.1 п. 9 підрозд. 8 розд. XX “Перехідні положення” ПКУ єдиний податок не сплачувався (абзац другий пп. 9.1 п. 9 підрозд. 8 розд. XX “Перехідні положення” ПКУ).

Джерело: https://biz.ligazakon.net/news/210206_chi-mayut-pravo-fop—platniki-p-persho-ta-drugo-grup-u-perod-vonnogo-stanu-ne-splachuvati-p