Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування здійснювати бартерні операції (взаємозалік)?

      Обмежень щодо здійснення бартерних операцій (взаємозаліків) фізичними особами-підприємцями на загальній системі оподаткування не передбачено.

 Відповідно до підпункту 14.1.10 пункту 14.1 статті 14 розділу І Податкового кодексу України бартерна (товарообмінна) операція – господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у негрошовій формі в рамках одного договору.

     Згідно із статтею 715 та статтею 716 Цивільного кодексу України за договором міни (бартеру) кожна із сторін зобов’язується передати другій стороні у власність один товар в обмін на інший товар.

     Кожна із сторін договору міни є продавцем того товару, який він передає в обмін, і покупцем товару, який він одержує взамін.

     До договору міни застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, договір контрактації або інші договори, елементи яких містяться в договорі міни, якщо це не суперечить суті зобов’язання.

     Відповідно до пункту 177.2 статті 177 ПКУ об’єктом оподаткування у фізичних осіб-підприємців на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходи (виручкою у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами.