Члени комітету МСБ при ТПП України – про механізми відшкодування збитків, завданих військовою агресією РФ

22 червня 2022 року в онлайн-режимі відбулось чергове засідання  Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при Торгово-промисловій палаті України під головуванням Вячеслава Биковця.

У заході взяли участь експерти Запорізької ТПП, представники регіонального бізнесу, зокрема – учасники Запорізького кластеру «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування».

Головне питання зустрічі – механізми відшкодування збитків, завданих військовою агресією РФ.

Пропонуємо ознайомитися з презентацією заходу:

Нагадаємо, що система торгово-промислових палат в Україні долучилась до експертних досліджень шкоди та збитків майна юридичних осіб в результаті воєнної агресії росії проти України.

20 березня 2022 року Постановою КМУ №326 затверджено «Порядок визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії російської федерації», відповідно до якого основними показниками, за якими оцінюються шкода та збитки є: вартість втраченого, знищеного чи пошкодженого майна та упущена вигода (доходи, які підприємство могло б реально одержати за звичайних обставин, якби його майно не було знищене чи пошкоджене).

Наразі Запорізька ТПП, маючи повноваження експертної організації (Закон України №671/97-ВР від 02.12.1997 «Про торгово-промислові палати в Україні»), виконує роботи з фіксації пошкодженого майна, оцінювання його вартості, розрахунку упущеної вигоди, що в подальшому буде основою для відшкодування збитків.

Контакти:

Управління експертиз Запорізької ТПП

e-mail: ean@cci.zp.ua

тел.: +38 067 109 72 55