Агрокомпанії – члени Запорізької ТПП вивчають можливості для створення кластеру

Агрокомпанії – члени Запорізької ТПП вивчають можливості для створення кластеру

Триває спільний проєкт Запорізької ТПП і Вільнюської торгово-промислової і ремісничої палати. Маємо на меті розвивати кластерний рух, а значить – покращувати експортні можливості малого та середнього бізнесу у Східній Європі.

Сьогодні, 19 серпня відбувся вебінар для запорізьких компаній аграрної та харчової галузей. Спікером зустрічі виступив Артурас Якубавичус, експерт-консультант з управління інноваціями, менеджер проєктів Литовського інноваційного центру, професор соціальних наук.

Серед учасників – підприємства  – члени Запорізької торгово-промислової палати, що займаються виробництвом зернових, олійних культур, фруктів та овочів, представляють сільгоспкооперативи,  спеціалізуються на переробці агропродукції.

Власники, керівники аграрних компаній зацікавлені у вивченні литовського досвіду діяльності кластерів, адже розуміють, що це відкриває більше можливостей для експорту та зміцнення позицій компанії на ринку.

Сергій Герман, директор ТОВ «Аврора» розповідає, що основним напрямом агропідприємства є вирощування черешні. У цій діяльності вдалося досягти значних успіхів. «Аврора» входить у трійку лідерів-експортерів української черешні за кордон.

Втім, щоб потрапити на полиці європейських супермаркетів – експортні партії мають складати не менше однієї тони. Відтак об’єднання у кластери просто необхідне.

«Кластери – інструмент для ведення бізнесу. – Зазначає експерт вебінару Артурас Якубавичус. –

Якщо ви хочете організувати ефективний кластер – найперше, з чого треба почати – це «розкроїти» ланцюг створення вартості», – наголошує спікер.

Така карта необхідних складових  створення спільного продукту допоможе у подальшому пошуку партнерів та організації діяльності.

Також протягом вебінару учасники дізналися про деталі організації кластеру, механізми участі у виставках, ділових місіях, експерт поділився досвідом розробки проєктів.

Вже завтра, 20 серпня – лекція Гедріуса Багушинкаса, голови Литовського кластеру підприємств аграрної галузі. Мова піде про про практику кластеризації, глобальні та європейські тенденції у кластерах.

 З питань реєстрації звертайтесь до Управління організаційної роботи та міжнародних відносин за тел.: 050-484-11-97, е-mаіl: oso@cci.zp.ua