26 червня представники Запорізької торгово-промислової палати та компаній-членів Палати ознайомилися з деталями впровадження програми «Досвід має значення», долучившись до чергової зустрічі «Діалог влади та бізнесу», організованої Запорізька обласна державна адміністрація.
Під час заходу обговорювали реалізацію національного проєкту «Досвід має значення», який спрямований на розширення можливостей працевлаштування громадян віком 50+. Консультували експерти обласної служби зайнятості Державна служба зайнятості України.
Однією з найбільш актуальних для роботодавців тем залишається нестача кваліфікованих кадрів. У цьому контексті проєкт «Досвід має значення» розглядається як інструмент, що допомагає залучати досвідчених працівників, сприяти їхній професійній самореалізації та ефективно використовувати багаторічний досвід у різних галузях економіки.
Програма поєднує такі етапи:
Навчання: безкоштовні курси з кар’єрної стратегії, сучасних цифрових інструментів, штучного інтелекту (ШІ) та взаємодії в мультивікових командах.
Підбір за допомогою ШІ: розумні алгоритми автоматично пропонують вакансії на основі матриці навичок, минаючи класичні (іноді упереджені) резюме.
Швидкі співбесіди: прямі знайомства шукачів із бізнесом.
Практичне стажування: короткий 10-денний період, за який кандидат знайомиться з робочими процесами, а компанія може оцінити фахівця на практиці.
За словами директорки Запорізького обласного центра зайнятості Зінаїди Бойко, ініціатива спрямована на подолання ейджизму на ринку праці. Проєкт також наголошує на важливості адаптації робочих місць для осіб з інвалідністю та створенні інклюзивного середовища. Крім того, він передбачає можливість запровадження гнучких форм зайнятості.
– Які переваги існують для учасників проєкту? Для фахівців віком 50+ – це адаптація до нового робочого середовища, можливість поновити кар’єру після перерви та підтримка Служби зайнятості на всіх етапах. Для роботодавців – це оцінка реальних навичок кандидата на практиці, зниження ризиків при наймі нового працівника, можливість перевірити його сумісність з командою і теж підтримка Служби зайнятості на всіх етапах, – зазначила Зінаїда Бойко.
Програма «Досвід має значення» стартувала в травні 2026 року. За цей час понад 2,3 тисячі українців подали заявку на участь, а роботодавці запропонували майже 2700 вакансій.
– Запорізька область теж активно долучилася до реалізації проєкту. 145 людей віком 50+ подали заявки на участь, 71 роботодавець запропонував свої вакансії. Наразі таких вакансій 163. 44 людини проходять стажування, а 41 пошукач роботи вже працевлаштований, – повідомила очільниця Запорізької обласної служби зайнятості.
Для реєстрації як учасник або пошуку працівників ви можете подати заявку через офіційну платформу на сайті Державної служби зайнятості. Фахівці обласної служби зайнятості готові надати необхідну допомогу та супровід.
Учасники зустрічі долучилися до обговорення теми та змогли отримати корисні контакти та презентаційні матеріали.
Платформа «Діалог влади та бізнесу» продовжує свою роботу. Інформацію про час та тему наступної зустрічі можна дізнатися на інформаційних ресурсах голови Запорізької облдержадміністрації Івана Федорова та Запорізької ОДА.
За матеріалами сайту Запорізької облдержадміністрації