Вебінар «Статус авторизованого економічного оператора в Україні». Відеозапис

Вебінар «Статус авторизованого економічного оператора в Україні». Відеозапис

20 вересня 2023 року Запорізька і Волинська ТПП запросили представників компаній-експортерів на вебінар, присвячений  актуальному питанню отримання статусу авторизованого економічного оператора в Україні.

Захід є частиною проєкту «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів», що впроваджується за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах Програми із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Підприємців консультували представники Запорізької митниці:

заступник начальника управління Віктор Степуров і головний державний інспектор відділу організації митного контролю та роботи з митними посередниками управління забезпечення митного контролю та оформлення Світлана Синельник.

З можливостями експертної підтримки експортерів від Запорізької ТПП ознайомили віцепрезидент Андрій Куц і начальник управління сертифікації та декларування Олександр Губа.

Наявність статусу АЕО надає підприємству можливість пріоритетного та більш швидкого доступу до спрощень, передбачених як Митним кодексом України, так і Конвенцією про процедуру спільного транзиту.

Зокрема, це виконання митних формальностей щодо товарів в першочерговому порядку, зменшення автоматизованою системою управління ризиками форм та обсягів митного контролю щодо товарів підприємства.

На сьогодні такий статус в Україні ще отримала зовсім невелика кількість компаній.

У той же час, з 7 листопада на український бізнес чекають зміни. З цього дня митне оформлення товарів без їх пред’явлення митним органам буде неможливе. Щоб користуватися такими перевагами далі, підприємства повинні мати статус авторизованого економічного оператора або ж отримати спеціальні спрощення.

Учасники вебінару висловили стурбованість близькою датою впровадження цих змін і пов’язаними ризиками для організації експортних процедур.

Зокрема, відповідне звернення від запорізьких експортерів вирішено адресувати для розгляду до профільних комітетів Торгово-промислової палати України. Будемо інформувати вас про подальший перебіг подій.

Відеозапис вебінару ви можете переглянути за посиланням:

Серія вебінарів триває. 22 вересня запрошуємо до участі у вебінарі «Економічна резильєнтність: побудова фінансово стійкої компанії в умовах воєнних ризиків».

Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://t1p.de/9ufi7

Додаткова інформація за тел. +38 050 484 11 97 або електронною поштою oso@cci.zp.ua.

***

Для довідки

Проєкт «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів» впроваджується за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах Програми із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Польщі, Швеції і Швейцарії.