Публічна дискусія «Торговельна політика України як країни-кандидата в члени ЄС: відносини з рештою світу»

Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності ЗОВА запрошує представників компаній – членів Запорізької ТПП до участі у публічній дискусії «Торговельна політика України як країни-кандидата в члени ЄС: відносини з рештою світу».

Подія відбудеться: 20 березня о 12:00 на платформі Zoom.

У червні 2022 року Україна була офіційно названа країною-кандидатом у члени Європейського Союзу. Членство в ЄС матиме довгострокові наслідки для торговельної політики України, бо Україна матиме прийняти на себе зобов’язання ЄС у сфері зовнішньої торгівлі, зокрема у відносинах з третіми країнами. Україна стане учасником двосторонніх торговельних угод ЄС та отримає доступ до ринків країн-партнерів ЄС у рамках цих угод, але муситиме відмовитись від своїх ЗВТ.

У період до набуття членства формування торговельної політики України – це балансування між поточними економічними інтересами України (наприклад, уряд уже задекларував зацікавленість щодо створення ЗВТ із Єгиптом, Тунісом та Йорданією) та можливостями, яких країна набуде після набуття членства в ЄС.

Мета заходу – поширити результати порівняльного аналізу структури торговельних преференцій ЄС та України щодо третіх країн та оцінки потенційних можливостей та наслідків змін для торгівлі України та її торговельної політики у період підготовки до членства в ЄС.

Ця дискусія допоможе всім зацікавленим сторонам у формуванні їх позиції щодо потенціальних угод про зони вільної торгівлі та у підготовці до відкриття нових ринків.

Мова заходу – українська.

Контактна особа: Вікторія Жовтенко: zhovtenko@ier.kiev.ua, +380975778345.

Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/KCehmHVrLsX29uCi9.