Таможенный брокер

Новости

ВІДСУТНІСТЬ КОШТІВ НЕ МОЖЕ ВВАЖАТИСЯ ФОРС-МАЖОРОМ

За  наявності  офіційного звернення заявника, який не може вчасно виконати свої зобов'язання через відповідні форс-мажорні  обставини, в тому числі карантин, Торгово-промислова палата України продовжує видавати сертифікати, що засвідчують форс-мажор.

При цьому використовується стандартна процедура, з якою можна ознайомитись на сайті ТПП України або отримати детальну  консультацію у юристів Палати.

Важливо розуміти, що лише наявність події форс-мажору автоматично не звільняє від відповідальності сторону, що посилається на неї.

Стороні, яка посилається на форс-мажор, необхідно довести, що вона не могла уникнути наслідків події форс-мажору, на яку вона посилається.

Звертаємо увагу,  відповідно до законодавства України та міжнародної практики до  форс-мажору не відносяться: відсутність необхідних коштів або відсутність на ринку товарів, потрібних для виконання зобов’язань; недодержання своїх обов’язків контрагентом боржником.

Тому, відповідаючи на стандартні запитання щодо  неможливості виконання кредитних,  лізингових, орендних зобов’язань та ін., пов’язаних  із відсутністю коштів, це не буде вважатися форс-мажорними обставинами. 

У такому випадку ТПП України  рекомендує, посилаючись на форс-мажорні обставини, звертатися до банків, Державної фіскальної служби та інших організацій, перед якими ви не можете виконувати фінансові операції в зв'язку з відсутністю коштів.

Також звертаємо вашу увагу, що за практикою засвідчення форс-мажорних обставин сторона не може посилатися на форс-мажорні обставини, які існували на момент укладання договору та які можна було передбачити. 

 Це завжди треба враховувати.

  
Запорізький виставковий центр "Козак-Палац"
Експертні послуги On-line у Запорізькій ТПП
Оформлення карнетів АТА у Запорізькій ТПП
 
logo international trade centre 01
Без назви 1
ukenfrdeites

Інформаційні партнери

Запорізька торгово-промислова палата

   Графік роботи:

  • Понеділок - Четвер з 8.30 до 17:30
  • П'ятниця з 8.30 до 16:30

   69005, м. Запоріжжя, бул. Центральний, 4Тел./Факс: +38 (061) 213-50-24 , +38 (061) 233-26-54

E-mail: cci@cci.zp.ua 

 

 

 

Бердянське невідокремлене відділення ЗТПП

   71108, м. Бердянськ, пр. Східний, 102

Тел./Факс: (06153) 55-220, 55-403Мелітопольське невідокремлене відділення ЗТПП

   72311 м. Мелітополь, пр. Б. Хмельницького, 67

Тел. (0619) 43-03-43, (0619) 42-86-32

 

 

Стати членом палати

Послуги ЗТПП

Оренда конференц - залів

Реклама на сайтах ЗТПП