Таможенный брокер

В КИЄВІ ПРОЙШОВ ФОРУМ ДЛЯ ІНВЕСТОРІВ У РІТЕЙЛ І ТОРГІВЕЛЬНУ НЕРУХОМІСТЬ

5d10731144ff454936139918 червня 2019 року у Києві відбувся перший RAU InvestmentForum- захід, який об’єднавключових гравців ринку девелопменту та рітейлу, інвесторів і представників влади. Організатор заходу - Асоціація рітейлерів України- відмічає, що Форум зібрав близько 250 осіб, зацікавлених у розвитку українського бізнесу, готових ділитись досвідом, створювати нові прогресивні проекти й інвестувати у комерційну нерухомість країни.

У програмі заходу були представлені 4 секції, на яких виступили20експертів: власники компаній роздрібної торгівлі, торгівельно-розважальних центрів, інвестиційні банкіри та представники влади, які стоять у авангарді розвитку вітчизняної економіки.

Відкрив Форум міський голова Львова Андрій Садовий, який поділився досвідом залучення на ринок великоїміжнародної девелоперськоїкомпанії Brookfield. Мер наголосив, що подібна співпраця можлива тільки у тих містах, де влада зацікавлена у розвитку інфраструктури регіону.

Стратегічним партнером заходу виступила інвесткомпанія DragonCapital, яка придбала 22 об’єктинерухомості з 2016 року, а купівля БЦ HorizonPark в 2018році стала найбільшою угодою на ринку комерційної нерухомості України за останнє десятиріччя.«Зростання оборотів і орендних ставок мотивує інвесторів заходити на ринок і будувати нові об'єкти. Ми очікуємо, що у Києві та області пропозиціїкомерційної нерухомості збільшиться на 50% за найближчі три роки», – прогнозує генеральний директор DragonCapital Томаш Фіала.

За словами Льва Парцхаладзе, заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, серед головних проблем галузі сьогодні слід виділити високий рівень корупції у дозвільних процедурах та застарілі норми і технології. Але разом з тим чиновник зазначив, що Україна зробила значний стрибок у легкості ведення бізнесу за показником отримання дозволів на будівництво, піднявшись з 140-го на 30-те місце, це також суттєво вплинуло на загальний рейтинг, де Україна займає 71-шу сходинку.

При обговоренні аналітики та динаміки ринку торгової нерухомості за останній рік Сергій Сергієнко, керуючий партнер CBRE, зазначив: «У цьому році галузьсуттєвих змін не зазнала, хоча найближчим часом це повинно змінитись, адже ми чекаємо на вихід на ринок двох глобальних об’єктів. Слід також відзначити, що вакантністьна ринку практично відсутня, а ставки доволі високі, що дає дуже хороше підґрунтя для обміну досвідом. Якщо говорити про проблематику у галузі, то негативною тенденцією є відсутність представників бізнесу, які мають бажання будувати нові об’єкти,складнощі з продажем існуючих проектів та відсутність капіталу».

В одній із секцій Форуму Рената Якубчіенене, генеральний директор БЦ і ТРЦ RETROVILLE, та Максим Гаврюшин, операційний директор BudhouseGroup, голова ICSC в Україні, презентували нові об’єкти торговельної нерухомості NIKOLSKY та RETROVІLLE, які будуть реалізовані вже найближчим часом.

Спікери також обговорили особливості ринків України та європейських країн, таких як Польща та Чехія.«В минулому році інвестиції у польську нерухомість сягнули €7 млрд. Основна відмінність європейського ринку від українського - у функціонуванні прозорого законодавства та судової системи, - коментує Андрій Козин, керуючий партнер FocusEstateFund, - Навіть більше: влада не тільки не заважає бізнесу розвиватись, вона лобіює ряд заходів для залучення нових гравців. З іншої сторони, у таких умовах генерується висока конкуренція на ринку, що робить Україну більш привабливою та перспективною для інвестування та ведення бізнесу».

Які фактори на думку рітейлерів можуть покращити інвестиційний клімат в країні розказала Галина Герега, співзасновниця групи компаній Епіцентр К: «Я вважаю, що стимулом для економіки має стати розвиток вітчизняних виробництв, адже ми, як один з найбільших рітейлерів країни, дуже чітко відчуваємо потребу ринку та запит покупців на товари, які виготовляються саме в Україні».

Серед спікерів Форуму був присутній також співвласник ТРЦ DreamTown Гарік Корогодський, який під час панельної дискусії заявив про наміри продати торгівельний центр. Він також повідомив, що у модернізацію DreamTownвже інвестовано $12 млн.

Як зазначив співзасновник Асоціації рітейлерів України Андрій Жук, RAU InvestmentForumорганізований для обміну досвідом серед власників і керівників компаній, які вливають на розвиток економіки країни. Захід покликанийстворити конструктивний діалог між ключовими гравцями ринку та представниками влади для вирішення нагальних проблем галузі.Також Андрій Жук додав, що Форум проводитиметься щороку, аби залучити міжнародних інвесторів в Україну і показати всьому світу, що наша держава є надзвичайно перспективною та комфортною для ведення бізнесу.

Після насичених та продуктивних дискусій учасники Форуму продовжили спілкування у неформальній атмосфері на Investmentdinner. Післяпанельнийнетворкінг став чудовим майданчиком для розширення професійних зв’язківі закріплення існуючих партнерських відносин. За словами організаторів, обмін досвідом та особисте спілкування учасників – важлива складова будь-яких спеціалізованих івентів, адже дозволяє не тільки насичено провести час у колі однодумців, але й закласти фундамент для нових ділових проектів та угод.

RAU InvestmentForum – спеціалізована подія для професіоналів ринку рітейлу та девелопменту в Україні, головною метою якої є обмін досвідом і залучення міжнародних інвестицій на ринок вітчизняного бізнесу.

Організатор Форуму - Асоціація рітейлерів України: професійне об’єднання гравців ринку роздрібної торгівлі та компаній, безпосередньо пов’язаних з рітейлом. Асоціація діє як незалежне неприбуткове об’єднанняюридичних осіб. У число членів Асоціації рітейлерів України входять 60провідних національних та міжнародних брендів. Заходи Асоціації відвідують 3000-3500 представників торгових марок і девелоперів.

Титульним партнером заходу виступила мережа студій одягу VOVK. Стратегічний партнер заходу - інвестиційна компанія DragonCapital. Генеральний партнер - девелоперська компанія A Development і багатофункціональний комплекс WhiteLines. Генеральний юридичний партнер - ADER HABER. Партнер сесії – журнал Новое Время.

Запорізький виставковий центр "Козак-Палац"
Експертні послуги On-line у Запорізькій ТПП
Оформлення карнетів АТА у Запорізькій ТПП
 
logo international trade centre 01
Без назви 1
ukenfrdeites

Інформаційні партнери

Запорізька торгово-промислова палата

   Графік роботи:

  • Понеділок - Четвер з 8.30 до 17:30
  • П'ятниця з 8.30 до 16:30

   69005, м. Запоріжжя, бул. Центральний, 4Тел./Факс: +38 (061) 213-50-24 , +38 (061) 233-26-54

E-mail: cci@cci.zp.ua 

 

 

 

Бердянське невідокремлене відділення ЗТПП

   71108, м. Бердянськ, пр. Східний, 102

Тел./Факс: (06153) 55-220, 55-403Мелітопольське невідокремлене відділення ЗТПП

   72311 м. Мелітополь, пр. Б. Хмельницького, 67

Тел. (0619) 43-03-43, (0619) 42-86-32

 

 

Стати членом палати

Послуги ЗТПП

Оренда конференц - залів

Реклама на сайтах ЗТПП