Таможенный брокер

Закон України «Про оцінку впливу на довкілля»

На черговому розширеному засіданні Комітету підприємців з питань природокористування та охорони довкілля при ТПП України за участю представників підприємств, асоціацій ОП «Укрмсталургпром». «Укрцемент», «Укртенлокомуненерго», Союзу хіміків України, ДТЕК ЕНЕРГО, НАК «Нафтогаз України», Мінприроди України, фінансового сектору, вітчизняних і міжнародних експертів, громадськості розглядалось питання: Закон України «Про оцінку виливу на довкілля» (далі Закон). Досягнуті результати та проблеми».

Закон, спрямований на попередження та запобігання шкоди довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання та відтворення природних ресурсів у процесі впровадження господарської діяльності, що може мати значний вплив на довкілля, з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів, введено в дію 18 грудня 2017 р.

Учасники засідання зазначили, що з прийняттям цього Закону органи влади' неоднозначно трактують сам Закон та норми його застосування. Для уникнення непорозумінь і різночитань існуючого Закону, а також марних витрат коштів підприємств, що проводять реконструкцію та впроваджують природоохоронні заходи зі зменшенням впливу власної діяльності на навколишнє середовище, необхідне чітке розмежування зони дії Закону, тобто що Закон застосовується саме до планованої діяльності і не стосується вже діючих об'єктів.

У Законі зазначається, що планована діяльність не включає реконструкцію, технічне переоснащення, капітальний ремонт, розширення, перепрофілювання об'єктів, інші втручання в природне середовище, які не справляють значного впливу на довкілля відповідно до критеріїв, затверджених Кабінетом Міністрів України. Однак в критеріях, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2017 р. № 1010, пункт З, викладений в існуючій редакції, суперечить зазначеному Закону в частині утворення нових джерел викидів.

Питання організації та проведення громадських обговорень також потребує суттєвих уточнень, у тому числі, спрощенім процедури публікації про проведення громадських слухань та врахування механізмів захисту господарюючих суб'єктів у випадку запланованого зриву громадських слухань.

            Переважна кількість звітів з оцінки впливу на довкілля необхідна для підприємств, які мають одержати нові інтегровані дозволи за вимогами Директиви 2010/75/ЄС про промислове забруднення, виходячи з концепції найкращих доступних технологій та методів керування. Але у зв'язку з відсутністю координації по процедурах Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» та Директивою 2010/75/ЄС створюється загроза, що навіть при позитивному висновку з оцінки впливу на довкілля, експлуатація таких об'єктів може бути визнана неможливою.

З урахуванням проведеного обговорення пропонуємо наступне.

Кабінету Міністрів України:

  1. Внести зміни до постанов КМУ від 13.12.2017 р,:

-        № 1010 - щодо конкретизації критеріїв визначення планованої діяльності, що не підпадає під дію Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»;

-      № 989 - щодо механізму захисту господарюючого об'єкту в разі спланованого зриву громадських слухань.

  1. Привести у відповідність до вимог Закону України «Про нафту і газ» Постанову КМУ від 25 квітня 2018 р. № 333 в частині відповідності надання спеціальних дозволів на видобування нафти і газу (промислова розробка родовищ) та продовження строку дій спеціальних дозволів.

Мінприроди України:

  1. Наказами Мінприроди України затвердити:

-    інструкцію про складання Звіту з оцінки впливу на довкілля;

-    Перелік документів, що вважаються рішенням про проведення планованої діяльності.

  1. З метою врахування можливості внесення змін та оновлення друкованих версій удосконалити Реєстр оцінки впливу на довкілля.
  2. Забезпечити координацію процедур з оцінки впливу на довкілля та одержання інтегрованого дозволу для видів планованої діяльності та об'єктів, які. можуть мати значний вплив па довкілля у гармонізації Статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» та Додатку 1 Директиви 2010/75/ЄС.
Запорізький Міжнародний Інвестиційний Форум
Запорізький виставковий центр "Козак-Палац"
Експертні послуги On-line у Запорізькій ТПП
Оформлення карнетів АТА у Запорізькій ТПП
 
logo international trade centre 01
Без назви 1
ukenfrdeites

Інформаційні партнери

Запорізька торгово-промислова палата

   Графік роботи:

  • Понеділок - Четвер з 8.30 до 17:30
  • П'ятниця з 8.30 до 16:30

   69005, м. Запоріжжя, бул. Центральний, 4Тел./Факс: +38 (061) 213-50-24 , +38 (061) 233-26-54

E-mail: cci@cci.zp.ua 

 

 

 

Бердянське невідокремлене відділення ЗТПП

   71108, м. Бердянськ, пр. Східний, 102

Тел./Факс: (06153) 55-220, 55-403Мелітопольське невідокремлене відділення ЗТПП

   72311 м. Мелітополь, пр. Б. Хмельницького, 67

Тел. (0619) 43-03-43, (0619) 42-86-32

 

 

Стати членом палати

Послуги ЗТПП

Оренда конференц - залів

Реклама на сайтах ЗТПП