Таможенный брокер

Держпідприємництво наполягає на необхідності скасування подання судновласниками суднових екологічних декларацій

17 квітня у Держпідприємництві відбулася нарада щодо доцільності здійснення державними екологічними інспекторами відбору проб та інструментально-лабораторних вимірювань показників складу і властивостей вод ізольованого баласту.

Участь у заході взяли представники бізнес-об’єднань, суб’єктів господарювання у сфері перевезень морським транспортом, юридичних компаній, інститутів громадянського суспільства та ЗМІ.

На нараді були присутні представники Мінприроди та Укрморрічінспекції.

Запрошені представники Держекоінспекції участі у заході не взяли.

Учасники наради обговорили питання здійснення екологічного контролю суден у портах України.

Судновласники (у тому числі іноземні) обурені тим, що наказ Мінекобезпеки від 08.09.99 № 204 «Про затвердження Положення про екологічний контроль у пунктах пропуску через державний кордон та в зоні діяльності регіональних митниць і митниць» надає право держекоінспекторам вимагати від капітанів суден подання суднової екологічної декларації, здійснювати відбір проб ізольованого баласту та забороняти скид ізольованого баласту до отримання результатів аналізів.

За твердженням юридичних експертів у цій галузі такі повноваження держекоінспекторів суперечать як вимогам міжнародного права, так і вимогам актів вищої юридичної сили України.

Реалізація держекоінспекторами цих необґрунтованих прав призводить до вимушеної затримки суден у портах, невиправданих фінансових втрат судновласників та наносить шкоду іміджу України. Були наведені факти, коли іноземні морські перевізники приймали рішення взагалі оминати порти України.

Представники ринку морських перевезень зазначили, що держекоінспектори «не бачать» різниці між чистим, забрудненим та ізольованим баластом. До ізольованого баласту застосовуються вимоги, суворіші ніж до питної води.

Бізнес наголошує, що перевірка ізольованого баласту є корупційною схемою, яка «успішно» використовуються в Україні протягом 15 років.

Учасники наголосили на необхідності негайного скасування подання суднової екологічної декларації.


Нагадуємо, що Держпідприємництво України рішенням від 03.02.2014 №20 «Про необхідність усунення Міністерством екології та природних ресурсів України порушень принципів державної регуляторної політики згідно з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі – рішення № 20) запропонувало Міністерству екології та природних ресурсів України визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 08.09.99 № 204 «Про затвердження Положення про екологічний контроль у пунктах пропуску через державний кордон та в зоні діяльності регіональних митниць і митниць».

Проте це рішення було оскаржене Мінприроди. За результатами розгляду скарги Мінекономрозвитку наказом від 04.04.2004 № 376 задовольнило цю скаргу Мінприроди, що стало підставою до скасування рішення № 20.


Додатково див.:

http://www.dkrp.gov.ua/info/3049

Запорізький виставковий центр "Козак-Палац"
Експертні послуги On-line у Запорізькій ТПП
Оформлення карнетів АТА у Запорізькій ТПП
 
logo international trade centre 01
Без назви 1
ukenfrdeites

Інформаційні партнери

Запорізька торгово-промислова палата

   Графік роботи:

  • Понеділок - Четвер з 8.30 до 17:30
  • П'ятниця з 8.30 до 16:30

   69005, м. Запоріжжя, бул. Центральний, 4Тел./Факс: +38 (061) 213-50-24 , +38 (061) 233-26-54

E-mail: cci@cci.zp.ua 

 

 

 

Бердянське невідокремлене відділення ЗТПП

   71108, м. Бердянськ, пр. Східний, 102

Тел./Факс: (06153) 55-220, 55-403Мелітопольське невідокремлене відділення ЗТПП

   72311 м. Мелітополь, пр. Б. Хмельницького, 67

Тел. (0619) 43-03-43, (0619) 42-86-32

 

 

Стати членом палати

Послуги ЗТПП

Оренда конференц - залів

Реклама на сайтах ЗТПП