Таможенный брокер

Міжнародна конференція з підтримки України: ЄС оголошує про надання 110 млн. євро для розвитку малого та середнього бізнесу і підприємництва в Україні

Європейська Комісія ухвалила Спеціальний захід для розвитку і зближення приватного сектору із бюджетом у 70 млн. євро. Він є частиною пакету підтримки України із бюджетом в 11 млрд. євро. Цей захід є відповіддю на нагальну потребу підтримати відновлення та економічний розвиток України. Він, зокрема, допоможе малим і середнім підприємствам по всій Україні, підвищуючи зайнятість і активізуючи економічне зростання. Його буде доповнено кредитно-гарантійним механізмом із бюджетом у 40 млн. євро; він покликаний полегшити доступ українського бізнесу до фінансування.

За словами Європейського Комісара з Європейської політики сусідства і перемовин про розширення Йоганнеса Гана, розвиток малих і середніх підприємтсв «повинен відігравати надважливу роль у активізації економічного зростання і підвищенні зайнятості». «Підтримуючи і створюючи сприятливі умови для інвестицій, – продовжує Ган, – надаючи послуги для розвитку бізнесу на регіональному рівні та усуваючи перепони на шляху розвитку малих і середніх підприємтсв – зокрема, тих, що стосуються доступу до фінансування, – ЄС робить свій внесок у відновлення економіки, особливо у регіонах, які найбільше відчули на собі потребу інтегрувати внутрішньо переміщених осіб».

Заохочення інновацій та диверсифікації приватного сектору і сприяння розвитку малого і середнього бізнесу є наріжним каменем розвитку України; такі дії зміцнюють можливості, які постають з Угоди про асоціацію, підписаної у 2014 році, та із впровадження глибокої і всеохопної зони вільної торгівлі, яке розпочнеться від січня 2016 року. Центри з підтримки бізнесу, що будуть створені у рамках нових заходів, також допоможуть підприємцям адаптуватися до нових можливостей і проблем у рамках глибокої і всеохопної зони вільної торгівлі.

У центрі уваги цих заходів будуть насамперед регіони, які найбільше постраждали від війни.

Контекст

Із загального пакету підтримки України (11 млрд. євро), про який було оголошено у 2014 році, Єврокомісією, Європейським інвестиційним банком і Європейським банком реконструкції і розвитку вже було мобілізовано 6 млрд. євро у формі грантів і кредитів. 
Спеціальний захід для розвитку і зближення приватного сектору складається з двох дій:
1. Підтримка України з боку ЄС для відновлення економіки (55 млн. євро + 40 млн. євро через програму Інвестиційного інструменту сусідства)
У рамках цієї дії надається підтримка національній, регіональній та місцевій владі, а також іншим зацікавленим сторонам задля розвитку та впровадження ефективних політик економічного розвитку, включаючи тих, які стосуються малого і середнього бізнесу. Одним із компонентів цієї дії буде створення Центрів із підтримки бізнесу, що управлятимуться Європейським банком реконструкції та розвитку. Їхньою метою буде розвиток регіональних можливостей та тренування підприємницьких навичок у щонайменше 15 регіонах України; це відбуватиметься у партнерстві з місцевими бізнесовими асоціаціями, банками та представниками місцевої та/або регіональної влади. Особливий наголос робитиметься на районах, уражених війною, задля стимулювання відновлення. Інший компонент (40 млн. євро) надійде через програму Інвестиційного інструменту сусідства для впровадження проекту доступу малих і середніх підприємств до фінансування. Ця дія також сприятиме участі України у програмі «Horizon 2020».


2. Інструмент технічної співпраці (15 млн. євро)

Загальна мета Інструменту – це ефективне підвищення спроможності державної влади України розробляти і впроваджувати ключові реформи, що випливають з Угоди про асоціацію, включаючи спроможність проводити зближення правових норм. Пріоритетними сферами для цієї дії є, зокрема, реформи урядування, економічне урядування і торговельні реформи, включаючи статистику, технічні бар’єри для торгівлі та фінансові послуги, а також транспорт і енергетика. Програма впроваджуватиметься переважно за допомогою технічної підтримки і надання грантів.

Більше інформації:

Веб-сайт Йоганнеса Гана

Веб-сайт Генерального директорату Європейської Комісії із сусідства і перемовин про вступ

Веб-сайт Представництва Європейського Союзу в Україні

Запорізький виставковий центр "Козак-Палац"
Експертні послуги On-line у Запорізькій ТПП
Оформлення карнетів АТА у Запорізькій ТПП
 
logo international trade centre 01
Без назви 1
ukenfrdeites

Інформаційні партнери

Запорізька торгово-промислова палата

   Графік роботи:

  • Понеділок - Четвер з 8.30 до 17:30
  • П'ятниця з 8.30 до 16:30

   69005, м. Запоріжжя, бул. Центральний, 4Тел./Факс: +38 (061) 213-50-24 , +38 (061) 233-26-54

E-mail: cci@cci.zp.ua 

 

 

 

Бердянське невідокремлене відділення ЗТПП

   71108, м. Бердянськ, пр. Східний, 102

Тел./Факс: (06153) 55-220, 55-403Мелітопольське невідокремлене відділення ЗТПП

   72311 м. Мелітополь, пр. Б. Хмельницького, 67

Тел. (0619) 43-03-43, (0619) 42-86-32

 

 

Стати членом палати

Послуги ЗТПП

Оренда конференц - залів

Реклама на сайтах ЗТПП