Таможенный брокер

Запорізькі компанії – на шляху до європейських ринків

DSC 1299

Більше 30 запорізьких топ-менеджерів стали випускниками Академії малого та середнього бізнесу у Запорізькій торгово-промисловій палаті. Навчання проходило в рамках проекту Європейського Союзу East Invest2. Три робочі дні, п’ять освітніх курсів від провідних європейських та українських експертів, спільні цілі та прагнення – подолати труднощі при експортуванні продукції та освоїти нові ринки збуту.

 

 

Цікаво, що одночасно з пленарними засіданнями та спільними дискусіями, компанії скористалися можливістю індивідуальних консультацій. Результат – запропонована міжнародним експертом «дорожня карта» для кожної компанії-учасника з урахуванням конкретних характеристик продукції та європейських вимог.

Старший радник ЄС (Торгово-промислова палата Антверпена, Бельгія) Люк ван Луверен, який консультував запорізькі агропідприємства та компанії харчової промисловості, вбачає великий експортний потенціал запорізьких компаній у виході на європейські ринки:

- Я хочу дати компаніям своєрідне «домашнє завдання», спрямувати їх у потрібне русло, щоб вони знали, за якими законами їм потрібно працювати, що необхідно вивчити, аби мати можливість виходу на європейський ринок. Думаю, що за роки співпраці Запорізька торгово-промислова палата вже виробила певний досвід з європейськими експортерами і допоможе місцевим компаніям.

Під час освітньої Програми учасники знайомилися з Угодою про зону вільної торгівлі з ЄС, вивчали регламенти і технічні стандарти Євросоюзу, можливості пошуку нових партнерів, участі у різноманітних виставках та інших заходах, які сприяють налагодженню ділових зв’язків.

Президент Запорізької торгово-промислової палати Володимир Шамілов зазначає, що Запорізька торгово-промислова палата вже протягом двох з половиною років працює у рамках цього проекту:

- Ми підготували цілий ряд тренерів, які можуть здійснювати бізнес-супровід проектів підприємств, також – розроблена програма, що дозволяє систематизувати експортні можливості нашого регіону, враховуючи малий та середній бізнес. Вважаємо, живе спілкування з експертами у сфері європейської інтеграції – це безцінний досвід, який отримують наші підприємці.

Одне із ключових завдань заходу – підвищення обізнаності у різних питаннях, пов’язаних з експортом на ринок ЄС, та забезпечення малого і середнього бізнесу знаннями та ресурсами, що допоможуть знайти інформацію, корисну для конкретної компанії.

Лючія Трента, експерт від Національної конфедерації ремесел і малого та середнього підприємництва Італії переконана в ефективності заходу:

- Я вірю в те, що буде велика кількість можливостей для співпраці. Ми тут для того, щоб поділитися нашими знаннями, нашим досвідом із запорізькими виробниками. Намагаємося покращити їх ділову компетенцію і конкурентоспроможність. Я вірю, що у вашої країни величезний потенціал, і особливо у вашому місці, у вашій області.

Підводячи підсумки триденної програми у Запоріжжі, ключовий експерт проекту East Invest2 Доріс Рабетге впевнена, що запорізькі фахівці оцінили важливість запропонованого матеріалу та зможуть застосувати його на практиці:

- Ми пропонуємо аналізувати отримані матеріали, виокремлювати ті моменти, що важливі саме для їх діяльності, вивчати інформацію на спеціалізованих інтернет-сайтах, готувати бізнес-плани та свою стратегію. Виходячи з того, що я побачила, існують компанії, що вже займаються зовнішньоекономічною діяльністю, інші – мають певні перепони, які, сподіваюсь, можуть бути вирішені у перспективі. Тому ці компанії повинні мати довгострокові плани та поетапно проходити цей шлях. У цьому контексті дуже важливо використовувати ті, можливості, що надає Торгово-промислова палата.

Денис Хижняк, начальник відділу маркетингу «СПП Лана» - у числі випускників європейської програми. Розповідає, що його рідне підприємство вже протягом 20 років займається рослинництвом та садівництвом. Що стосується експорту – певний досвід є, але у загальних обсягах продукції – це не більше 20%. До Словаччини, Польщі, Угорщини постачають кондитерський соняшник, сировину для приготування кормів екзотичної птиці. Фрукти та овочі експортувати значно складніше – якість відповідає, але є проблеми в питаннях сертифікації.

- Будемо рухатися вперед, а такі заходи як Академія – серйозний помічник на цьому шляху, - вважає Денис.
Випускник програми Сергій Польщак (ТОВ «Зелений Дар») вже планує застосовувати на практиці отримані знання. Задля цього вирішив доповнити команду ще двома спеціалістами, штурмувати сайти, вивчати нормативну базу та досягати мети – організації збуту плодоовочевої продукції на зовнішніх ринках.
Наталія Охромій

Отримати консультації щодо експорту продукції, пошуку потенційних партнерів за кордоном, участі у навчальних програмах можна у бізнес-центрі Запорізької торгово-промислової палати:
т. +38 (061) 233-11-72
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Запорізький Міжнародний Інвестиційний Форум
Запорізький виставковий центр "Козак-Палац"
Експертні послуги On-line у Запорізькій ТПП
Оформлення карнетів АТА у Запорізькій ТПП
 
logo international trade centre 01
Без назви 1
ukenfrdeites

Інформаційні партнери

Запорізька торгово-промислова палата

   Графік роботи:

  • Понеділок - Четвер з 8.30 до 17:30
  • П'ятниця з 8.30 до 16:30

   69005, м. Запоріжжя, бул. Центральний, 4Тел./Факс: +38 (061) 213-50-24 , +38 (061) 233-26-54

E-mail: cci@cci.zp.ua 

 

 

 

Бердянське невідокремлене відділення ЗТПП

   71108, м. Бердянськ, пр. Східний, 102

Тел./Факс: (06153) 55-220, 55-403Мелітопольське невідокремлене відділення ЗТПП

   72311 м. Мелітополь, пр. Б. Хмельницького, 67

Тел. (0619) 43-03-43, (0619) 42-86-32

 

 

Стати членом палати

Послуги ЗТПП

Оренда конференц - залів

Реклама на сайтах ЗТПП