Таможенный брокер

Найважливіше – це комунікація між компаніями

Таурімас ВалісПід час візиту до Запоріжжя литовських партнерів Запорізької торгово-промислової палати з реалізації міжнародної Twining-програми лідер проекту, член правління кредитної спілки Таурімас Валіс поділився з бізнес-аудиторією сайту www.cci.zp.ua подробицями проведеної роботи та надав декілька важливих для підприємців порад.
Таурімас Валіс – експерт фінансового сектору, має великий досвід щодо залучення інвестицій та ведення перемовин з інвесторами; викладає геофінанси, геоекономіку, бізнес-економіку, фінанси ЄС у Вільнюському університеті – найстарішому та найбільшому вищому навчальному закладі Литви у Вільнюсі.

 Про проект Twining

«Кожен «твінінг» – це обмін досвідом. Оскільки ми (Литва - ред.) вже пройшли деякі етапи – вступили в НАТО, ЄС, маємо євро – у нас є достатній досвід щодо євроінтеграції. Ідея твінінгу – обмінятися досвідом між інституціями двох країн, у даному випадку – між Вільнюською торгово-промисловою і ремісничою палатою та Запорізькою торгово-промисловою палатою. Робота проводилася за двома основними напрямками: це питання експорту до ЄС та обмін досвідом між Палатами у сфері надання послуг для підприємств регіону».

Про обмін досвідом

«У формі дискусій, брейн-стормінгу ми випрацювали проект, що дозволить більш ефективно допомагати бізнесу на шляху до розширення експортних ринків.
Важливим заходом нашого візиту стала зустріч з підприємствами Запорізького регіону, що представили різноманітні галузі виробництва. Ми надали їм декілька порад щодо експортної діяльності. Та головне, що нам сподобалося, це не була зустріч-монолог, навпаки, бізнес активно брав участь у спілкуванні, підприємці дискутували один з одним. На мою думку, це і є найважливіше завдання Палат, «круглих столів» - організація комунікації між компаніями».

Про вихід на нові ринки

«Щодо розвитку експорту можна давати дуже багато корисних порад, але, як на мене, найважливішими є три пункти:

1. Необхідно зробити «домашню роботу» - дізнатися, хто ваш потенційний клієнт, чи буде він покупати вашу продукцію, вивчити всі вимоги та стандарти, зробити аналіз ринку.

2. Заручитися підтримкою місцевих партнерів. Сумісні проекти, кластеризація – це ті інструменти, що значно підвищують ваші шанси на зовнішньому ринку. Наприклад, якщо говорити про такий великий ринок, як Китай – завоювати його можна тільки за умови об’єднання компаній. Кооперація з місцевими підприємцями надзвичайно важлива – так шлях стає набагато коротшим.

3. Велику роль відіграє вдала маркетингова політика. Український та литовський ринок схожі дуже скромним, неагресивним підходом до пакування товару. Натомість, часто саме це формує не дуже гарні стереотипи. Українська продукція відома високою якістю, помірною ціною, але – часто не долає конкуренцію через невдалу упаковку. Потрібно бути більш яскравими та переконливими, - у даному випадку це працює краще.

Бажаю запорізькій бізнес-спільноті долати всі перешкоди та бути впевненими у власних силах!

Про проект Twining

Запорізький Міжнародний Інвестиційний Форум
Запорізький виставковий центр "Козак-Палац"
Експертні послуги On-line у Запорізькій ТПП
Оформлення карнетів АТА у Запорізькій ТПП
 
logo international trade centre 01
Без назви 1
ukenfrdeites

Інформаційні партнери

Запорізька торгово-промислова палата

   Графік роботи:

  • Понеділок - Четвер з 8.30 до 17:30
  • П'ятниця з 8.30 до 16:30

   69005, м. Запоріжжя, бул. Центральний, 4Тел./Факс: +38 (061) 213-50-24 , +38 (061) 233-26-54

E-mail: cci@cci.zp.ua 

 

 

 

Бердянське невідокремлене відділення ЗТПП

   71108, м. Бердянськ, пр. Східний, 102

Тел./Факс: (06153) 55-220, 55-403Мелітопольське невідокремлене відділення ЗТПП

   72311 м. Мелітополь, пр. Б. Хмельницького, 67

Тел. (0619) 43-03-43 

 

 

Стати членом палати

Послуги ЗТПП

Оренда конференц - залів

Реклама на сайтах ЗТПП