23542351

Таможенный брокер

ЯКІ ВИКЛИКИ ПОСТАНУТЬ ПЕРЕД БІЗНЕСОМ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ МОРАТОРІЮ НА ПЕРЕВІРКИ?

Мораторій на перевірки бізнесу завершується. Які нові виклики постануть перед бізнесом? Яким чином відбуватимуться перевірки? Від яких контролюючих ЦОВ можна очікувати збільшення тиску на бізнес? Про це йшлося на засіданні за круглим столом на тему: «Мораторій на перевірки бізнесу закінчується, що далі?» за участю представників всеукраїнських об’єднань підприємців, провідних адвокатських об’єднань, фахівців ДРС і ряду контролюючих органів.
Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна розповіла у своїй презентації про процедури, обов’язкові для органів державного нагляду та контролю при планових перевірках. Інструменти захисту бізнесу є, але це залежить від бізнесу – відстоювати свої права встановленими процедурами чи відкупитися. Існують планові і позапланові заходи контролю. Всі плани завчасно затверджуються і оприлюднюються. З нового року вони будуть доступні на веб-сайті Державної регуляторної служби України, а також на пілотному інспекційному порталі, створеному Офісом ефективного регулювання (BetterRegulationDeliveryOffice) – незалежним експертно-аналітичним центром, який фінансується Європейським Союзом, і переданому ДРС.
Передбачається, що портал повністю замінить паперову тяганину і стане повноцінним самостійним інструментом у системі державного нагляду і контролю для чіткого планування заходів та оцінки ризиків бізнесу. На інспекційний портал вже заведено 27 інспекційних органів із 33. Вони включилися в роботу і відкрили інформацію щодо своїх перевірок – плани та результати.
Перевірки з 1 січня можливі виключно із застосуванням уніфікованої форми акта перевірки. Але поки що жоден із ЦОВ не зареєстрував у Мін'юсті відповідний наказ.
Доки немає зареєстрованої форми у ЦОВ, будь-яка його перевірка незаконна. Інформацію про реєстрацію можна побачити на сайтах Міністерства юстиції України, ДРС.
Оскарження рішення про перевірку може відбутися в апеляційному порядку до регіонального відділення ЦОВ і до центрального органу, потім –  до суду. Оскарження дій органів можливо або до ДРС, або до суду. Складений ДРС акт про порушення процедури перевірки є доказом у суді та підставою для скасування рішення про перевірку, яке було прийнято з порушенням. 
Для того щоб відносини при перевірках бізнесу були в рамках закону, є необхідність сприяння  цьому і адвокатів, і бізнес-об'єднань, і громадськості. 
На сьогоднішній день ТПП України сприяє врегулюванню взаємовідносин між бізнесом і ЦОВ із регуляторних питань, беручи участь у роботі Ради з питань державного нагляду (контролю) та Експертно-апеляційної ради при Державній регуляторній службі України, підтримує пропозиції ДРС щодо подальших заходів встановлення прозорих, безпечних, доброчесних відносин між бізнесом і ЦОВ при перевірках.
Запорізький Міжнародний Інвестиційний Форум
Запорізький виставковий центр "Козак-Палац"
Експертні послуги On-line у Запорізькій ТПП
Оформлення карнетів АТА у Запорізькій ТПП
ukenfrdeites

Інформаційні партнери

Запорізька торгово-промислова палата

   Графік роботи:

  • Понеділок - Четвер з 8.30 до 17:30
  • П'ятниця з 8.30 до 16:30

   69005, м. Запоріжжя, бул. Центральний, 4Тел./Факс: +38 (061) 213-50-24 , +38 (061) 233-26-54

E-mail: cci@cci.zp.ua 

 

 

 

Бердянське невідокремлене відділення ЗТПП

   71108, м. Бердянськ, пр. Східний, 102

Тел./Факс: (06153) 55-220, 55-403Мелітопольське невідокремлене відділення ЗТПП

   72311 м. Мелітополь, пр. Б. Хмельницького, 67

Тел. (0619) 43-03-43 

 

 

Стати членом палати

Послуги ЗТПП

Оренда конференц - залів

Реклама на сайтах ЗТПП

 

 

 

 

 

 

Rss Feed Cci.zp.ua