23542351

Таможенный брокер

На часі – питання стандартизації продукції оборонного призначення

Комітет з питань оборонно-промислового комплексу при ТПП України на своєму черговому засіданні обговорив питання стандартизації і кодифікації продукції оборонного призначення на сучасному етапі та перспективи розвитку національної системи випробувань (сертифікації) продукції оборонного призначення в умовах впровадження технічних стандартів НАТО.

Учасники засідання наголошували, що необхідною умовою впровадження в Україні норм якості озброєння та військової техніки, діючих в НАТО, є ефективне функціонування національної системи випробувань (сертифікації) оборонної продукції на відповідність вимогам замовника, що містять положення стандартів НАТО.

Організаційно-технічною основою даної системи з боку державних замовників оборонної продукції є Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, утворений відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2017р. № 786.

На сьогодні залишається невирішеною низка проблемних питань нормативно-правового та матеріально-технічного характеру, що ускладнює своєчасну реалізацію визначених керівництвом держави напрямів воєннопромислової політики, погіршує перспективи оснащення Збройних Сил України та інших військових формувань країни новітніми зразками сучасного озброєння, а також негативно впливає на можливості розвитку підприємств ОПК.

Насамперед, це проблемні питання розвитку (модернізації) експериментально-випробувальної інфраструктури системи сертифікації оборонної продукції.

За результатами обговорення та з метою удосконалення системи стандартизації, сертифікації та управління якістю сформульовані питання порядку денного до влади:

-      розробити відповідний нормативно-правовий акт для визначення особливостей оцінки відповідності оборонної продукції;

-      врегулювати в правовому полі функціонування Державного науково- дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки в частині визначення порядку та умов виконання завдань в інтересах усіх військових формувань складових сил оборони (на виконання положень Постанови Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2017 р. № 786 '‘Про утворення Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки”);

-              опрацювати варіанти цільового фінансування модернізації експериментально-випробувальної інфраструктури (бази) в рамках реалізації відповідної державної (відомчої, міжвідомчої) програми в інтересах оснащення Збройних Сил України та інших військових формувань складових сил оборони новітніми зразками ОВТ відповідно до стандартів НАТО, у тому числі, шляхом залучення іноземної допомоги в рамках оборонно-технічного співробітництва.

Запорізький Міжнародний Інвестиційний Форум
Запорізький виставковий центр "Козак-Палац"
Експертні послуги On-line у Запорізькій ТПП
Оформлення карнетів АТА у Запорізькій ТПП
ukenfrdeites

Інформаційні партнери

Запорізька торгово-промислова палата

   Графік роботи:

  • Понеділок - Четвер з 8.30 до 17:30
  • П'ятниця з 8.30 до 16:30

   69005, м. Запоріжжя, бул. Центральний, 4Тел./Факс: +38 (061) 213-50-24 , +38 (061) 233-26-54

E-mail: cci@cci.zp.ua 

 

 

 

Бердянське невідокремлене відділення ЗТПП

   71108, м. Бердянськ, пр. Східний, 102

Тел./Факс: (06153) 55-220, 55-403Мелітопольське невідокремлене відділення ЗТПП

   72311 м. Мелітополь, пр. Б. Хмельницького, 67

Тел. (0619) 43-03-43 

 

 

Стати членом палати

Послуги ЗТПП

Оренда конференц - залів

Реклама на сайтах ЗТПП

 

 

 

 

 

 

Rss Feed Cci.zp.ua