Таможенный брокер

Інформація про умови ведення інвестиційної діяльності в Австралії

Загальна характеристика економіки країни.
Австралія має сучасну розвинену ринкову економіку з ВВП близько US$ 1 трлн.. У 2009 році Австралія зайняла 13 місце у світі за показником номінального ВВП і 17 - за паритетом купівельної спроможності ВВП. Частка країни у світовій економіці становить близько 1,7%. За даними СОТ, у минулому році Австралія зайняла 23 місце серед світових експортерів та 19 місце за вартістю імпорту.
В структурі економіки Австралії 71,3% ВВП займає сфера послуг, промисловість - 24,9%, а на сільське господарство припадає 3,8% (дані 2009 року).
Торгівля у 2009 році (AU$, млрд.): експорт товарами - 200,7, послугами -52,8. Імпорт товарів -203,6, послуг - 53,1.
Економічна допомога: донор.
Грошова одиниця: австралійський долар (обмінний курс станом на 30 грудня 2010 року-US$ 1,0170).
Міжнародний рейтинг:
Human Development Index: 2 місце.
Global Competitiveness Report: 16 місце.
Міжнародне (багатостороннє) співробітництво: АБР, АНЗЮС, АТЕС, АРФ, АСЕАН (партнер по діалогу), Австралійська група, БМР, С, СР, САС, ЄБРР, ФАО, ФАТФ, Група 20-ти, МАГАТЕ, МБРР, ІКАО, МТП, ІССТ, МЧХЧП, МАР, МЕА, МФК, МФККП, МГО, МОП, МВФ, ІМО, ІМСО, Інтерпол, МОК, MOM, MC, МОС, МТСО, МСЕ, МКП, БАГІ, АЯЕ, ГЯП, ОЕСР, ОЗХЗ, Паризький клуб, ППТС, ФТОД, СААРК (спостерігач), СПАРТЕКА, СТС, ООН, ЮНКТАД, ЮНЕСКО, УВКБ, МООНВС, ІМООНТ, БАПОР, ОНВУП, ВПС, ВФП, ВООЗ, ВОІВ, ВМО, СОТ, КЗ.
Умови залучення інвестицій (режим іноземних інвестицій, інвестиційний клімат, умови ведення господарської діяльності тощо).
Австралія вважається привабливим місцем для іноземних інвестицій. Протягом останніх п'яти років прямі іноземні інвестиції (ПІІ) в економіку Австралії збільшувалися в середньому на 5,8% щорічно.
Відношення ПІІ до ВВП складає майже 36%, що значно вище за середній показник 25% у розвинених країнах.
У 2009-2010 фінансовому році (триває з липня по червень) вартість ПІІ в економіку Австралії склала А$ 436 млрд..
Провідні країни-джерела ПІІ: США (22,7%), Велика Британія (14,5%), Японія (10,3%), Нідерланди (7,7%) та Швейцарія (4%). ПІІ з ЄС у цей період – A$ 146,5 млрд. або 33,6% від загального об'єму.
    Заходи керівництва держави, спрямовані на активізацію залучення інвестицій за останні два роки.
    Наданням сприяння та заохоченням іноземних інвестицій в Австралію продовжує займатися Австралійська торговельна комісія (Острейд), яка має мережу із 110-ти представництв у 55-ти країнах світу (www.austrade.gov.au).
    Зазначене австралійське урядове відомство надає на безкоштовній та конфіденційній основі допомогу іноземним компаніям у відкритті свого бізнесу та розміщенні інвестицій в Австралії.
    Така допомога включає:
    -  надання інформації про ділове середовище, включаючи такі питання, як бізнес-витрати, режим оподаткування, інвестиційне законодавство, кваліфіковані кадри та міграційні аспекти;
    -  забезпечення маркетинговою інформацією про можливості Австралії в низці галузей промисловості;
    -  сприяння встановленню зв'язків з потенційними партнерами в Австралії;
    -  консультації щодо австралійських урядових програм з розвитку тих чи інших галузей, які можуть бути вигідними для зацікавленого інвестора;
    -  роз'яснення державних процедур, необхідних для початку бізнесу в Австралії;
    -  надання підтримки в поточній роботі.
    З точки зору інтересів українських експортерів та інвесторів важливим є підтримання контактів з Торговельним представником Австралії в Росії та країнах СНД Деном Тіббатом, до сфери роботи якого відноситься розвиток торговельного та ділового співробітництва Австралії з Україною (координати Д.Тіббатта: тел.: +7 (495) 232 3257, моб.: +7 (985) 766 4850, email: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.).
    Перспективні сфери економічної діяльності країни, які можуть бути привабливими для українського інвестиційного капіталу.
    Перспективні сфери економічної діяльності в Австралії, що пропонуються іноземним інвесторам, такі:
    -  сфера фінансових послуг;
    -  технології «чистої енергії»;
    -  біотехнології;
    -  сучасне виробництво;
    -  транспорт та інфраструктура;
    -  продовольча галузь;
    -  видобувна галузь;
    -  інформаційні та телекомунікаційні технології;
    -  аграрна галузь;
    -  будівельна галузь.
    Перелічені галузі можуть бути привабливими для зацікавлених представників українського інвестиційного капіталу.
        Нормативно-правові аспекти інвестиційної діяльності в Австралії, що можуть бути цікавими з точки зору удосконалення інвестиційного режиму І клімату в Україні.
    Процедура відкриття бізнесу в Австралії, як правило, не передбачає обмежень. Водночас іноземні інвестиції в австралійський бізнес, розміри яких перевищують певні грошові пороги, потребують розгляду та схвалення Наглядовою радою за іноземними інвестиціями (Foreign Investment Review Board).
    Найбільш поширеними суб'єктами господарювання в Австралії є ТОВи, філії, СП або трастові організації. Зазвичай, іноземний бізнес працює в Австралії у вигляді компаній, зареєстрованих в країні або філій та представництв закордонних компаній.
    Зареєстровані в Австралії компанії повинні мати щонайменше трьох директорів та одного секретаря, якщо це державна форма власності, та одного директора, якщо - приватна.
    Відповідно до Закону Австралії про корпорації від 2001 року, австралійські приватні або державні компанії реєструються в Австралійській комісії з цінних паперів та інвестицій (АКЦПІ).

Запорізький виставковий центр "Козак-Палац"
Експертні послуги On-line у Запорізькій ТПП
Оформлення карнетів АТА у Запорізькій ТПП
 
logo international trade centre 01
Без назви 1
ukenfrdeites

Інформаційні партнери

Запорізька торгово-промислова палата

   Графік роботи:

  • Понеділок - Четвер з 8.30 до 17:30
  • П'ятниця з 8.30 до 16:30

   69005, м. Запоріжжя, бул. Центральний, 4Тел./Факс: +38 (061) 213-50-24 , +38 (061) 233-26-54

E-mail: cci@cci.zp.ua 

 

 

 

Бердянське невідокремлене відділення ЗТПП

   71108, м. Бердянськ, пр. Східний, 102

Тел./Факс: (06153) 55-220, 55-403Мелітопольське невідокремлене відділення ЗТПП

   72311 м. Мелітополь, пр. Б. Хмельницького, 67

Тел. (0619) 43-03-43, (0619) 42-86-32

 

 

Стати членом палати

Послуги ЗТПП

Оренда конференц - залів

Реклама на сайтах ЗТПП