Ambiente

Таможенный брокер

Бізнес - консультація

Підприємство сплатило страхові виплати при страхуванні власного майна за строками, термін оплати яких не настав, яким чином враховувати такі фактично оплачені суми у складі витрат?

Згідно з підпунктом 140.1.6  статті 140 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) при визначенні об’єкта оподаткування враховуються витрати подвійного призначення, зокрема, будь-які витрати із страхування майна платника податку  в межах звичайної ціни страхового тарифу відповідного виду страхування, що діє на момент укладення такого страхового договору.

Відповідно до пункту 138.5 статті 138 ПКУ інші витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені, згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку.       

Докладніше

Підприємство є платником авансових внесків. Якщо власник підприємства ухвалив рішення про його ліквідацію, як в цьому випадку сплачувати щомісячні авансові внески?

Відповідно до статті 105 Цивільного кодексу України, власник одночасно з прийняттям рішенням про ліквідацію  підприємства призначає ліквідаційну комісію, яка здійснює процес ліквідації.

Як визначено частиною 7 статті 111 Цивільного кодексу України до обов’язків ліквідаційної комісії належить, зокрема, подання відповідних документів до податкових органів, Пенсійного фонду і фондів соціального страхування для здійснення документальної позапланової перевірки  у зв’язку з ліквідацією підприємства.

Докладніше

На підприємстві у 2012 році була проведена перевірка за насідками якої було...

На підприємстві у 2012 році була проведена перевірка за насідками якої було донараховано екологічний податок за викиди забруднюючих речовин у повітря.  Донараховану суму податку було сплачено згідно повідомлення-рішення. Чи може підприємство суму донарахованого податку включити до витрат при складанні декларації за  2013 рік?

 

Як визначено абзацом "в" підпункту 138.10.4 статті 138 Податкового кодексу України (далі ПКУ) до інших операційних витрат, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, відносяться суми нарахованих податків та зборів, установлених цим Кодексом, а також інших обов’язкових платежів, встановлених законодавчими актами, (крім тих, що не визначені в переліку податків та зборів, встановлених ПКУ,  за винятком податків та зборів, передбачених підпунктами 139.1.6 і 139.1.10 статті 139 цього Кодексу, та пені, штрафів, неустойки, передбачених підпунктом 139.1.11 статті 139 цього Кодексу.

Докладніше

Чи враховуються у складі витрат судові витрати та сума судового збору?

Згідно з підпунктом 138.10.2 е)  статті 138 Податкового кодексу України до складу інших витрат включаються адміністративні витрати, спрямовані на обслуговування та управління підприємством, в тому числі  витрати на врегулювання спорів у судах.

 Статтею 44 Господарського процесуального кодексу України визначено, що судові витрати складаються з судового збору, сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрат, пов’язаних з оглядом та дослідженням речових доказів у місці їх знаходження, оплати послуг перекладача, адвоката та інших витрат, пов’язаних  з розглядом справи.

Докладніше

ТОВ у зв’язку з руйнуванням будівлі складу вирішило його розібрати. При розбиранні будівлі оприбутковуються матеріальні цінності. Чи необхідно відображати доходи при оприбуткування ТМЦ?

Відповідно до підпункту 146.16 статті 146 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) у разі ліквідації основних засобів за рішенням платника податку або в разі якщо з незалежних від платника податку обставин основні засоби (їх частина) зруйновані, викрадені чи підлягають ліквідації, або платник податку змушений відмовитися від використання таких основних засобів внаслідок загрози чи неминучості їх заміни, руйнування або ліквідації, платник податку у звітному періоді, в якому виникають такі обставини, збільшує витрати на суму вартості, яка амортизується, за вирахуванням сум накопиченої амортизації окремого об’єкта основних засобів.

Докладніше

Яким чином оподатковується поворотна фінансова допомога від фізичної особи, яка є засновником підприємства та директора, який не є засновником?

  Як визначено підпунктом 135.5.4 статті 135 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) до інших доходів включаються, зокрема, суми безповоротної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному податковому періоді.

  Відповідно до підпункту 14.1.257 статті 14 ПКУ безповоротна фінансова допомога – це сума процентів, умовно нарахованих на суму поворотної фінансової допомоги, що залишається неповерненою на кінець звітного періоду, у розмірі облікової ставки НБУ, розрахованої за кожний день фактичного використання такої поворотної фінансової допомоги. 

Докладніше

Предприниматели, продающие произведенные на территории Украины авто, не уплачивают утилизационный сбор

Министерство доходов и сборов в своем разъяснении от 12.10.2013 г. напоминило, что в соответствии с п. 3 Порядка осуществления оптовой и розничной торговли ТС и их составными частями, имеющими идентификационные номера, дистрибьютор - субъект хозяйствования, уполномоченный производителем на осуществление продажи ТС и их составных частей, имеющих идентификационные номера, и организацию проведения предпродажной подготовки, гарантийного и послепродажного обслуживания через свою дилерскую сеть, а также поставленный на учет в департаменте Госавтоинспекции МВД и Госсельхозинспекции.

Докладніше

Запорізький Міжнародний Інвестиційний Форум
Запорізький виставковий центр "Козак-Палац"
Експертні послуги On-line у Запорізькій ТПП
Навчальний центр ТПП Академія Запорізької ТПП
Оформлення карнетів АТА у Запорізькій ТПП
ukenfrdeites

Інформаційні партнери

Запорізька торгово-промислова палата

   Графік роботи:

  • Понеділок - Четвер з 8.30 до 17:30
  • П'ятниця з 8.30 до 16:30

   69005, м. Запоріжжя, бул. Центральний, 4



Тел./Факс: +38 (061) 213-50-24 , +38 (061) 233-26-54

E-mail: cci@cci.zp.ua 

 

 

 

Бердянське невідокремлене відділення ЗТПП

   71108, м. Бердянськ, пр. Східний, 102

Тел./Факс: (06153) 55-220, 55-403



Мелітопольське невідокремлене відділення ЗТПП

   72311 м. Мелітополь, пр. Б. Хмельницького, 67

Тел. (0619) 43-03-43 

 

 

Стати членом палати

Послуги ЗТПП

Підтримка експорту

Оренда конференц - залів

Реклама на сайтах ЗТПП

 

 

 

 

 

 

Rss Feed Cci.zp.ua