Таможенный брокер

Чи повинні фізичні особи – підприємці, що є платниками єдиного податку, заповнювати книгу обліку доходів за дні, коли доходи не були отримані? Чи можна в такому випадку проставляти за відповідні дні нулі або прочерки?

Відповідно до пп. 296.1.1 ПКУ платники єдиного податку першої та другої груп і платники єдиного податку третьої та п’ятої груп, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Згідно з п. 5 Порядку ведення книги обліку доходів платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 15.12.2011 р. № 1637 (далі – Порядок № 1637), записи у книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги). Таким чином, ПКУ визначає обов’язок для фізичної особи – підприємця вести книгу обліку доходів шляхом саме відображення отриманих доходів, а Порядок № 1637 прямо вказує на те, що записи у книзі обліку доходів виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід.

Отже, записи у книзі обліку доходів слід робити за підсумками лише тих робочих днів, протягом яких отримано дохід. Якщо за підсумками робочого дня фізичною особою – підприємцем дохід не отримано, запис у книзі за такий день робити не потрібно.

Запорізький виставковий центр "Козак-Палац"
Експертні послуги On-line у Запорізькій ТПП
Оформлення карнетів АТА у Запорізькій ТПП
 
logo international trade centre 01
Без назви 1
ukenfrdeites

Інформаційні партнери

Запорізька торгово-промислова палата

   Графік роботи:

  • Понеділок - Четвер з 8.30 до 17:30
  • П'ятниця з 8.30 до 16:30

   69005, м. Запоріжжя, бул. Центральний, 4



Тел./Факс: +38 (061) 213-50-24 , +38 (061) 233-26-54

E-mail: cci@cci.zp.ua 

 

 

 

Бердянське невідокремлене відділення ЗТПП

   71108, м. Бердянськ, пр. Східний, 102

Тел./Факс: (06153) 55-220, 55-403



Мелітопольське невідокремлене відділення ЗТПП

   72311 м. Мелітополь, пр. Б. Хмельницького, 67

Тел. (0619) 43-03-43, (0619) 42-86-32

 

 

Стати членом палати

Послуги ЗТПП

Оренда конференц - залів

Реклама на сайтах ЗТПП